Automasaż - Trigger Point Therapy

Automasaż - Trigger Point Therapy

30. 8. 2021 6 min. czytanie

Jak rozluźnić mięśnie po treningu, do czego służy pistolet do masażu, do czego służy piankowa rolka i jak używać wałka lub piłki do masażu?

Niezależnie od tego, czy uprawiasz sport rekreacyjnie czy zawodowo, ćwiczysz na siłowni, siedzisz przez większość dnia, nie unikniesz od czasu do czasu sztywności i zakwasów. Jak więc możesz się zrelaksować i rozciągnąć usztywnione mięśnie i zostać własnym masażystą?
Z marką TriggerPoint będziesz się ruszać i czuć lepiej.

Co to jest Trigger Point?

Punkty zapalne to po prostu punkty w mięśniach, w których normalna zdolność skurczu i rozluźnienia została przerwana. Jest to bolesny guzek, który może powodować ograniczoną ruchomość stawu, bóle mięśni podczas ćwiczeń, a nawet podczas rozluźniania lub bóle przenoszone (ból sąsiednich mięśni i stawów, pleców, głowy itp.).

Jak zapobiegać sztywności mięśni? Odpowiednią rozgrzewką, przemyślanym treningiem, a przede wszystkim jakościowym relaksem i regeneracją.

Marka TriggerPoint jest idealnym partnerem. To marka, która opracowała narzędzia do automasażu naśladujące dotyk dłoni terapeuty. Ich narzędzia są przeznaczone dla osób w każdym wieku, wzroście, wadze, sprawności i sile. Jak sami mówią, ich produkty mogą poprawić życie i mobilność absolutnie każdego.

Automasaż to jedna z technik mięśniowo-powięziowych, która niweluje usztywnienie mięśni i powięzi (więzadeł). Może być również troszkę bolesny, ale łagodzi i eliminuje ostre i przewlekłe problemy, niezależnie od tego, czy cierpisz na bóle mięśni, przeniesione bóle stawów, a nawet problemy z krążeniem krwi lub limfy, bóle głowy itp.

Dzięki narzędziom do automasażu TriggerPoint możesz poprawić swoją wydajność, mobilność, zapobiegać kontuzjom i bólowi oraz przyspieszyć regenerację potreningową.

Kiedy używać TriggerPoint

  • Przed treningiem – masuj sztywne punkty z poprzednich treningów i skup się na dolegliwych obszarach.
  • Po treningu - skup się głównie na trenowanych partiach mięśniowych.
  • W ciągu dnia - o każdej porze dnia możesz masować punkty sztywne lub punkty zapalne, które przewlekle Ci dokuczają. Jeśli Twój codzienny reżim na to pozwala, zrób sobie "okienka na masaż", nawet tylko kilka minut dziennie. Zrobisz coś dla swoich mięśni, a przy tym przyjemnie się rozluźnisz.

Dla Kogo Są Narzędzia TriggerPoint?

Absolutnie dla każdego. Niezależnie od tego, czy jesteś sportowcem, studentem, zapracowanym menedżerem czy emerytem cierpiącym na ból pleców, automasaż pomoże Ci poprawić jakość życia.

Narzędzia do automatycznego masażu

Jaki rodzaj narzędzi istnieje? I które są dla Ciebie najlepsze?

Pistolet do masażu

Pistolet do masażu to idealny wybór dla każdego, kto chce jak najlepiej zadbać o swoje ciało. Dzięki czterem wybieranym prędkościom, uniwersalnej głowicy masującej i optymalizacji pod kątem zastosowania na szerokiej gamie grup mięśni, jest to jedno z najbardziej wszechstronnych narzędzi. Każdy, kto spróbował pistoletu do masażu, chwali sobie niemal natychmiastowe rozluźnienie mięśni i znacznie lepszą regenerację. Pistolet posiada akumulator, wytrzymuje do dwóch godzin ciągłego masażu na jednym ładowaniu i nie jest głośny. Dzięki temu możesz się masować podczas oglądania filmu lub naprawdę w dowolnym momencie. Ze względu na kompaktowość pistoletu i żywotność baterii można go zabrać wszędzie: zawody, siłownię, domek letniskowy itp. Zaletą pistoletu jest bezpośrednie działanie na jeden punkt, imitujące działanie palca fizjoterapeuty.

Masážní pistole Trigger Point Impact k uvolnění svalů.

Pistolet do masażu

Piankowe rolki

Rolki można znaleźć w każdym centrum fitness lub siłowni. Piankowe rolki to świetna alternatywa dla przedtreningowego rozluźnienia sztywnych obszarów w mięśniach oraz potreningowego rozciągania. Dzięki ćwiczeniom na twardej, ale miękkiej powierzchni wałka, celujesz w sztywne miejsca w tkance mięśniowo-powięziowej, a tym samym zapobiegasz kontuzjom i napięciom mięśni (w przypadku masażu przedtreningowego) lub przyspieszasz regenerację i zapobiegasz zakwasom (w przypadku przypadku rolowania potreningowego). Świetnie nadają się do masowania mięśni czworogłowych, ścięgien podkolanowych, pleców czy łydek. Zaletą rolki jest cena i łatwość przenoszenia. Możesz ją używać nie tylko do mobilności, ale także do treningu podstawowego.

Jak používat masážní válec

Jeśli chcesz używać rolki na rozgrzewkę i masaż całego ciała, wybierz Trigger Point Grid 1.0. Wariant dla wymagających? Nie pozostawiaj nic przypadkowi z Trigger Point Grid Vibe Plus. Oferuje on 4 częstotliwości wibracji, które poprawią Twoją regenerację o poziom wyżej. A co najważniejsze wyobraź sobie dobre samopoczucie – masaż uzupełniony przyjemnymi wibracjami.
Cierpisz na bóle stóp i przedramion? Trigger Point Nano jest przeznaczony specjalnie do tych trudniej dostępnych obszarów.

Wszystkie Piankowe Rolki

Drążki do masażu

Ręczny masażer TriggerPoint STK X może być używany podczas siedzenia lub stania, aby rolować przeciążone mięśnie. Dzięki dwóm uchwytom z łatwością kontrolujesz intensywność masażu.

Masážní tyč TriggerPoint STK

TriggerPoint AcuCurve ma trzy końce masujące: podwójną kulkę masującą po jednej stronie i solidny uchwyt po drugiej. Ułatwia to masowanie wszystkich sztywnych punktów mięśniowych. Uchwyt AcuLoop pomaga wywrzeć pożądany nacisk i jest łatwy do trzymania.

Masážní tyč AcuCurve

Drążki do masażu

Piłki Masujące

Dzięki piłkom masującym, w przeciwieństwie do rolek lub drążków, możesz lepiej wycelować w jeden konkretny punkt spustowy. Nadają się do masowania stóp, dłoni, przedramion, mięśni pośladkowych, mięśni przy łopatkach itp.

Příklad využití masážního míčku

Którą lubisz bardziej? Piłkę z występami czy taką z gładką powierzchnią

Piłki masujące

Czy zmienisz zatem podejście do mobilności i pożegnasz się ze sztywnymi mięśniami?