Darmowy prezent do wybranych butów! Chcę prezent

MOTYWACJA

Jak odnaleźć i podtrzymać płonący w środku ogień, który popycha nas do spełniania naszych marzeń, tych sportowych, ale też i tych życiowych?

Stanik: Reebok

Kiedy zaczynamy coś nowego lub chcemy coś zmienić w naszym życiu, zawsze jest jakiś impuls lub powód do naszych działań. I ten powód nazywa się motywacją. Jego intensywność, siła i znaczenie określają, jak (nie)udane będą te wysiłki.

Oto kilka wskazówek od nas, jak nabyć odpowiednią motywację i co ważniejsze, jak ją utrzymać. Skupiamy się na motywacji do ćwiczeń fizycznych i zdrowej diety, ale większość z tych wskazówek może być przydatna w każdej dziedzinie naszego życia.

MOTYWACJA WEWNĘTRZNA I ZEWNĘTRZNA

Wewnętrzna motywacja pochodzi z naszego wnętrza. Jest niezależny od tego, co nas otacza. Mówiąc najprościej, jest to rozbieżność i różnica między tym, jak naprawdę żyjemy, a tym, jak chcielibyśmy żyć. Nasza wewnętrzna motywacja do regularnego uprawiania aktywności fizycznej może wynikać z tego, że nie chcemy tracić oddechu, wchodząc po zaledwie dwóch kondygnacjach schodów, aby pozbyć się bólu pleców czy dołączać do grupy przyjaciół i grać w siatkówkę.

Z drugiej strony motywacja zewnętrzna jest w pewien sposób zdeterminowana przez to, co nas otacza. Sami nie rozważalibyśmy żadnej zmiany, ale coś poza nami popycha nas do zmiany. Noworoczne postanowienie to typowa zewnętrzna motywacja do regularnych treningów („każdy podejmuje postanowienie, więc ja też podejmę”). Inną motywacją może być fakt, że moja rodzina lub przyjaciele krytykują wygląd mojego ciała lub mój chłopak prosi mnie, żebym dołączyła do niego podczas biegania.

Motywacja wewnętrzna jest o wiele ważniejsza dla wyniku naszych wysiłków. Jeśli czujemy silną wewnętrzną motywację, możemy zrobić prawie wszystko i nawet dobra zewnętrzna motywacja go nie pokona.

Spójrzmy na przykład. 1 stycznia, kiedy patrzę wstecz, widzę, że w zeszłym roku przytyłam pięć kilogramów. Cóż, nie wyglądam na pulchną, ale może mogłabym spróbować się ich pozbyć, ponieważ jest Nowy Rok. OK, następnego dnia idę na siłownię; oczywiście jest pełna, dużo ludzi o podobnym wyglądzie, a maszyny bardziej przypominają narzędzia tortur ze średniowiecza niż coś, z czego chciałabym korzystać… Właściwie o wiele lepiej jest w domu na kanapie , trzymając miskę z orzeszkami i z kubkiem gorącej czekolady. Widzisz tę bitwę wewnętrznej i zewnętrznej motywacji? Co wygra, zastanawiam się. A kiedy znowu zobaczysz mnie na siłowni? Cóż, w tym przypadku oczywiście 2 stycznia przyszłego roku.

Strój: Reebok

WYZNACZANIE CELÓW

Jeśli zdecydujemy się na wykonywanie jakiejś czynności przez dłuższy czas i faktycznie coś osiągniemy, prawidłowe wyznaczenie celów może nam bardzo pomóc. Rozważ zastosowanie metody SMART, najskuteczniejszego sposobu wyznaczania celów:

 • Konkretne (Specific) – zamiast mówić „odstawię cukier” lepiej powiedzieć „już nie będę dodawać cukru do kawy ani nie zjem słodkiego ciastka”
 • Mierzalne (Measurable) - nie „chciałbym się poprawić jako biegacz”, ale „chciałbym poprawić swój bieg na pięć kilometrów o 60 sekund”
 • Osiągalne (Achievable)
 • Realistyczne (Realistic) – powiązane z powyższym; jeśli nie mogę teraz choć jeden raz się podciągnąć na drążku z pomocą, nie mogę oczekiwać, że zrobię 20 podciągnięć bez pomocy w ciągu zaledwie sześciu miesięcy (cóż, może się zdarzyć, ale zawsze lepiej wyznaczyć mniej ambitne cele i być mile zaskoczonym później)
 • W zależności od czasu (Time specific) – nie „chciałbym pozbyć się 5% tłuszczu”, ale „chciałbym stracić 0,5% tłuszczu każdego miesiąca przez następne 10 miesięcy”

Ponadto, aby osiągnąć jakikolwiek cel, ważne jest, aby nie ustawiać ich zbyt wielu jednocześnie. Zamiast tego postaraj się wyznaczyć jeden główny cel w każdej dziedzinie życia, a kolejny dopiero wtedy, gdy go osiągniesz.

Dobrze jest podzielić główne cele na podcele.

Jeśli wyznaczę sobie cel, aby przebiec półmaraton w dwanaście miesięcy, moje cele cząstkowe mogą być następujące: biegać 12 kilometrów co tydzień, biegać 15 kilometrów bez zatrzymywania się za sześć miesięcy, potem biegać 20 kilometrów co tydzień i przebiec 20 kilometrów bez zatrzymywania się w ciągu dziewięciu miesięcy. W ten sposób będę częściej osiągać swoje cele, co mnie uszczęśliwi. Poza tym łatwiej będzie mi sprawdzić, czy rzeczywiście robię coś, aby osiągnąć mój główny cel.

Legginsy i staniki: Reebok

POKOCHAJ SWOJĄ DROGĘ

Jeśli wykonujemy jakąś czynność, do której musimy się zmuszać za każdym razem, nie mamy na to ochoty i nie sprawia nam to przyjemności, może to nie być dla nas właściwe. Powinniśmy cieszyć się życiem. Każda czynność powinna wywoływać w nas uśmiech, radość i satysfakcję, a przede wszystkim powinniśmy się przy tym dobrze bawić.

Próbowałeś biegać, ale w międzyczasie nie możesz się tak naprawdę zrelaksować, a jedyne, o czym myślisz, to to, jak nie możesz już dłużej biec? Spróbuj więc iść. Nie lubisz tych wszystkich maszyn na siłowni lub nie wiesz, jak z nich korzystać? Poszukaj grupowej sesji ćwiczeń z masą ciała. Nie lubisz samodzielnie uprawiać aktywności fizycznej? Spróbuj sportów zespołowych, takich jak siatkówka lub badminton!

WYTRWAŁOŚĆ

Wiesz, że nie od razu Rzym zbudowano, prawda? I że tam musiały być tysiące problemów i komplikacji. Możesz się założyć, że na Twojej nowej ścieżce również pojawią się przeszkody. Nadejdą dni, w których nie będziesz miał ochoty się ruszać, dni, w których nie będziesz miał ochoty na zdrowe jedzenie i zamiast tego będziesz chciał wybrać się do najbliższego fast foodu. Dni, w których poczujesz, że twój postęp się zatrzymał. Nie rozpaczaj – wytrwaj! Na pewno nadejdą lepsze chwile i znów będziesz cieszyć się swoją drogą.

REJESTRUJ SWÓJ POSTĘP

 • Rób zdjęcia, zapisuj, rysuj.
 • Zapisz swoje cele na tablicy motywacyjnej, dodaj motywujące obrazy i cytaty, a następnie odhacz je, gdy je osiągniesz.
 • Jeśli Twoim celem jest zmiana wyglądu Twojego ciała, rób sobie zdjęcia, zmierz i zapisuj to wszystko. Twórz wykresy i tabele.
 • Załóż dziennik treningowy i zapisz swoje sesje treningowe oraz to, jak się po nich czułeś. Użyj kolorów!
 • Nie zapomnij nagrodzić się za każde osiągnięcie. Na przykład czymś ładnym do noszenia.
 • Podziel się z nami swoimi postępami na Instagramie i oznacz @top4fitness i #top4fitness, aby zmotywować innych. Chętnie dzielimy się najlepszymi zdjęciami na naszym profilu.

Niech każda, nawet najmniejsza poprawa uszczęśliwi Cię, a wtedy przekonasz się, że możesz już nie potrzebować dalszej motywacji, bo będziesz się cieszył na każdą sesję treningową, a każdy zdrowy posiłek sprawi Ci przyjemność. Spodoba ci się!


TS TW+Graphene Half Zip
reebok
LM PUREMOVE TIGHT
reebok
DreamBlend FZ Hoodie
reebok
Zrównoważony rozwój
Reebok DreamBlend Zip-Up
reebok
TS TRACKSUIT FORGRN
reebok
Woven FZ
reebok
Woven FZ
reebok
Lux Perform Tight
reebok
Knit FITNESS HR Tight
reebok
Reebok DreamBlend
reebok
Zrównoważony rozwój
Knit FITNESS HR Tight
reebok
Woven Pant
reebok
Reebok DreamBlend
reebok
Zrównoważony rozwój
Knit FITNESS HR Tight
reebok
TS DreamBlend Cotton OTH
reebok
Zrównoważony rozwój
LM Dreamblend Cot. Hoodie
reebok
Zrównoważony rozwój
Reebok Les Mills® Strength 2.0
reebok
UBF Myoknit HR Tigh
reebok
LM Colorblock HR Tight
reebok
LM ND Fitted Jogger
reebok
Reebok United by Fitness Strength+
reebok
Zrównoważony rozwój
RI Modern Camo OTH
reebok
RI Modern Camo OTH
reebok
RIE Knit Tracksuit
reebok
Zrównoważony rozwój
TS Lux Perform Perf Tight
reebok
UBF LS Compression
reebok
UBF Epic Short
reebok
Reebok Les Mills Lux Graphic
reebok
LM S Reebok PureMove +
reebok
TS Performance Track Pant
reebok
LUX OVERSIZED HOODIE
reebok
Nowa
STUDIO RIB HR TIGHT
reebok
Nowa
Reebok Lux Oversized
reebok
Reebok Lux High-Waisted
reebok
LUX HR TIGHT- C
reebok
Reebok Lux Oversized
reebok
Poprzedni
Kolejny